Kā sēt sēklas stādiem, lai tās sadīgtu vienmērīgi un stādi augtu spēcīgi un veselīgi? Iesakām izmantot SIA ""Bioefekts" ražoto Vitmīnu, kas ir dabīgs augu augšanas stimulators. Sēklas apstrādājiet ar Vitmīna šķīdumu un augsnei piemaisiet mikrobioloģisko mēslojumu "Trihodermīns", lai pasargātu jauno stādiņu saknes no patogēno sēņu izraisītām slimībām. Par šiem un arī citiem svarīgiem sēšanas momentiem skatieties mūsu video.

Lai pabarotu mūsu augus, vispirms ir jāparūpējas par augsnes iemītnieku labklājību, un zāles raudzējums ir labs veids kā to paveikt. Sertificētas permakultūras dizaineres Daira Kiļupe un Guna Zālamane stāsta par to kā pagatavot zāles raudzējumu bez “pievienotās vērtības”- negantās smakas.

Sēšana ir aktuāla lieta gan pavasarī, gan jūnijā, kad sējam jāņu burkānus un citus dārzeņus vēlai ražai, gan jūlija beigās, kad sējam redīsus ziemai.

Šajā video stāstām, kā stādīt tomātus ar mulču pārklātā augsnē un nodrošināt tiem nepieciešamos augšanas apstākļus.

Kā mulčēt sējumus, ja iepriekš nekad to neesi darījis? Skaties un dari kopā ar mums! Tavi ieguvumi:

  • augsnē saglabāsies mitrums,
  • nodrošināsi labvēlīgus apstākļus dzīvības attīstībai augsnē,
  • pasargāsi augu saknes no pārkaršanas,
  • un vēl citi papildus efekti :)

Izmēģini nelielā dobē, salīdzini un pārliecinies pats!

Dalāmies pieredzē par trīs praksē pārbaudītiem kartupeļu audzēšanas paņēmieniem. Ir jāveic tikai divas darbības - pavasarī jāiestāda un rudenī jānovāc, nav jārušina, ietaupām visa veida resursus. To var izmēģīnāt arī nelielā laukumiņā, lai pārliecinātos par atšķirību ieguvumiem un trūkumiem.

Back to Top