Pirms divām vasarām tika radīta šī kukaiņu māja ar domu, ka derētu pārbaudīt kā šiem mūsu līdzpilsoņiem tīk niedres un koksne ar saurbtiem caurumiem.

Atradās neliels baļķa gals un niedru kūlītis. Ar ķēdes zāģi baļķa augšgalā izveidoju caurumu, kuru piepildīju ar niedrēm, bet kokā saurbu caurumus 6 un 8 mm. diametrā zem neliela leņķa (lai neiekļūst mitrums). Niedres sagriezu posmos tā, lai nebūtu starpsieniņu un visu nosedzu ar divslīpu dēļu jumtiņu. Tā kā baļķa gabals bija tikai apmēram 80.cm. garš, tad ierakt to zemē lai nostiprinātu vertikāli, nevarēju. Risinājums bija apkraut to ar akmeņiem, un līdz ar to izveidojās māja ķirzakām. Iemītnieki parādījās jau tajā pašā pavasarī un vasarā. Niedres gan jāievieto ļoti cieši, jo ziemā putni azartiski metas tās izvilkt lai pamielotos.

Manuprāt niedrēs iemājoja namdarbites, bet pārējos īrniekus vaigā nepazīstu, lai gan pavasarī tur lidinās daudz un dažādi. Apdzīvotajos mājokļos (niedrēs) ieeja tiek aizmūrēta ar smilšu vai māla daļiņām.

Pirms uzaicināt šos ciemiņus, vajadzētu parūpēties lai visu vasaru tiem ir pieejams nektārs un ziedputekšņi, jo katrs tālāks ceļojums tiem var būt pēdējais.

Back to Top